news

Samsung podobno zaprzestanie produkcji netbooków w 2012 roku

Samsung może zrezygnować z produkcji netbooków w 2012 roku na rzecz ultrabooków. Ile prawdy jest w mejlach od Samsunga krążących po Internecie?

Samsung podobno rozesłał swoim partnerom informację o zaprzestaniu produkcji netbooków z ekranem o przekątnej 10 cali. Na początku roku koreański producent ma skoncentrować się na większych, ale wydajniejszych ultrabookach. Samsung nie potwierdza na razie tych doniesień.

Taka strategia chyba nie dziwi, świat powoli przestawia się na tablety i właśnie ultrabooki. [Ubergizmo]

podobne treści

 • no

  Zrozumiałe. Boom na netbooki minął już rok temu. Ci co utopili gotówkę w tym sprzęcie ( tak jak ja) teraz plują sobie w brodę. Zerowe szanse na odsprzedanie na rynku wtórnym.

 • sf

  Kiepski ruch. Trzy lata przepracowałem na Asus-ie EEE900 (jestem programistą) i w życiu nie używałem wygodniejszego komputera. Chcąc go obecnie wymienić na coś bardziej nowoczesnego okazało się, że nic interesującego przez te 3 lata się nie pojawiło. Szkoda. Dla większości to zabawka do internetu, a dla mnie jest to świetny, lekki, mobilny sprzęt do pracy.

  Obecnie jedynym urządzeniem godnym uwagi jest Transformer Prime. Gdyby tylko nie lustrzana matryca i konieczność kompilacji skrośnej z ARM na x86.

 • gggjgj

  Samsung myśli, że jak zlikwiduje netboki to niby zaraz ludzie się rzucą na tablety i ultrabooki – a moim zdaniem skorzystają np taki Asus i Acer… bo będą mieli o jednego konkurenta mniej