biznes

Samsung Pay już niebawem wkroczy do Europy

Najnowsze modele smartphone’ów Samsunga wyposażone są w technologię Samsung Pay, która pozwala im emulować karty płatnicze w wybranych terminalach płatności. Na razie usługa ta dostępna jest tylko w niektórych krajach, ale Samsung chciałby, by już niebawem pojawiła się ona w Europie.

Serwis Sammobile donosi, że Samsung Pay ma zostać uruchomione w wybranych krajach Europy oraz w Chinach. Na razie korzystać z niej będą mogli posiadacze urządzeń Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy Note 5 lub smartwatcha Gear S2 (w wersji obsługującej NFC). Baza potencjalnych użytkowników nie jest więc na razie zbyt duża, ale według Injonga Rhee, wiceprezesa i szefa przedsiębiorczości w mobilnym dziale Samsunga, koreańska firma rozważa udostępnienie swojej technologii innym producentom, przez co baza urządzeń obsługujących Samsung Pay mogłaby się szybka zwiększyć.

Według serwisu, europejska premiera Samsung Pay będzie miała miejsce w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na razie nie wiadomo kiedy usługa ta zawita do Polski, ale pojawiły się już informacje o tym, że w naszym kraju usługa zadebiutuje w drugim kwartale 2016 roku.

podobne treści