wynalazki

Samsung patentuje telewizor pozbawiony kabli

Czy przyszłość bez kabli jest możliwa? Z pewnością uważa tak Samsung, który uzyskał patent na telewizor pozbawiony wszystkich kabli.

No, prawie wszystkich. W końcu w jakiś sposób musi zostać on podłączony do domowej sieci elektrycznej. Ale w tym wypadku do gniazdka podłączona byłaby tylko stacja bazowa, która służyłaby jednocześnie jako głośnik. Sam telewizor, czy jak kto woli, sam ekran, pozbawiony byłby kabli i wtyczek.

Dane można bez większego problemu przesłać bezprzewodowo, ale w jaki sposób taki ekran byłby zasilany? Tym zajmowałaby się specjalna pozioma listwa zawierająca cewkę elektromagnetyczną przekazującą energię do podobnego odbiornika znajdującego się z tyłu ekranu. Takie rozwiązanie pozwoliłoby zapewne na kilka interesujących sposobów na ukrycie telewizora kiedy nie byłby użytkowany.

Na razie jednak projektanci wnętrz mogą tylko pomarzyć o takim rozwiązaniu gdyż jest to dopiero patent. Na razie trudno powiedzieć, czy Samsung rzeczywiście będzie chciał budować tego typu urządzenia.

Ilustracja: Samsung via LetsGoDigital

podobne treści