news

Samsung patentuje smartphone’a, którego będziemy nosić na nadgarstku

Sprzedawane dziś smartwatche są w większości jedynie dodatkiem do smartphone’ów. Takie podejście może mieć swoich zwolenników, ale nie zmienia to faktu, że użytkownik nosi ze sobą dwa urządzenia, co nie zawsze jest wygodne. Wygląda jednak na to, że Samsung chciałby połączyć te dwa urządzenia w jednym.

Przynajmniej jeśli sugerować się patentem, jaki otrzymała niedawno południowokoreańska firma. Najwyraźniej Samsung doszedł do wniosku, że noszenie urządzenia na nadgarstku jest wygodniejsze niż noszenie go w kieszeni, więc zainteresował się hybrydą pomiędzy zegarkiem a smartphonem. Według przyznanego niedawno patentu urządzenie takie byłoby elastyczne i w razie potrzeby użytkownik mógłby je rozwinąć do pełnowymiarowego smartphone’a – elastyczny ekran urządzenia byłby przytwierdzony do segmentów, które  do pewnego stopnia mogłyby wyginać się wobec siebie, dzięki czemu złożone urządzenie przypominałoby bransoletę.

Takie rozwiązanie byłoby bardzo interesujące z kilku powodów. Po pierwsze elastyczne urządzenie łączyłoby w sobie cechy zarówno smartphone’ów jak i smartwatchy, dzięki czemu eliminowałoby potrzebę noszenia ze sobą dwóch urządzeń. Po drugie duża bransoleta, która rozwijałaby się do smartphone’a, daje możliwość umieszczenia większej baterii i zastosowania wydajniejszych podzespołów niż w przypadku „inteligentnego” zegarka. Mając do dyspozycji pierwsze tego typu urządzenie z pewnością znalazłoby się jeszcze więcej powodów, ale jak na razie Samsung otrzymał dopiero patent.

Nie zmienia to jednak faktu, że wygląda on ciekawie. Miejmy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości Koreańczycy pochwalą się pierwszym prototypem tego typu urządzenia. Zwłaszcza, że tamtejsze firmy mają już niejakie doświadczenie z giętką elektroniką. Zarówno Samsung, jak i LG prowadziły prace nad elastycznymi ekranami, a ta pierwsza firma chwaliła się nawet prototypem elastycznej baterii, która miałaby trafić do jej produktów w ciągu kilku lat.

Zdjęcie: Patently Mobile

podobne treści