smartfony

Samsung patentuje składanego smartphone’a do gier

 

Jeśli z niecierpliwością czekacie na składane smartphone’y, ten rok nie powinien was zawieść. Prototypy takich urządzeń pokazywało już na przykład Xiaomi czy Samsung, a ten ostatni producent zdaje się przewidywać sporą popularność takich urządzeń, ponieważ już patentuje składane urządzenie przeznaczone dla graczy.

Samsung przygotowuje się do premiery swojego składanego smartphone’a, myśli już o kolejnych, podobnych urządzeniach. Przynajmniej tak sugeruje nowy patent Samsunga, który opisuje składane urządzenie przeznaczone dla graczy.

Patent opisuje urządzenie o nieco odmiennej charakterystyce niż to, które Samsung pokazał na scenie podczas ubiegłorocznego Samsung Developers Conference. W odróżnieniu od tamtego urządzenia, które miało ekran składany do wewnątrz i dodatkowy, zewnętrzny wyświetlacz działający, kiedy urządzenie jest złożone, gamingowy miałby mieć ekran rozkładany na zewnątrz. Dodatkowo na dolnej krawędzi ekranu miałaby być umieszczona mała klapka z d-padem i fizycznymi przyciskami.

Oczywiście, jak zwykle w takich przypadkach, jest to dopiero patent, a jego uzyskanie wcale nie oznacza, że Samsung rzeczywiście zamierza zbudować takie urządzenie. Ale pokazuje, że koreański gigant widzi w składanych smartphone’ach duży potencjał.

podobne treści