wynalazki

Samsung patentuje pełnoekranowy czytnik linii papilarnych

Czujniki linii papilarnych są już dziś praktycznie wszędzie. No może nie dosłownie wszędzie, ale w bardzo dużej części urządzeń mobilnych. Ale zwykle znajdują się w nich w jednym miejscu. Samsung natomiast chciałby zamienić cały ekran w taki czytnik.

O najnowszym patencie Samsunga donosi serwis LetsGoDigital. Koreańska firma chciałaby, by w przyszłości to cały ekran urządzenia mógłby działać jak czytnik linii papilarnych, a nie jak obecnie, kiedy czytnik jest ukryty pod fragmentem wyświetlacza lub znajduje się w innymi miejscu.

Samsung chciałby osiągnąć to dzięki modulowaniu emisji bardzo jasnego światła. Modulowaniem tego światła, które miałoby uderzać w nasze palce, miałby zajmować się osobny procesor, który jednocześnie zarządzałby całą umieszczoną pod ekranem matrycą czujników służących do wychwytywania odbitego od palców światła. Drugi procesor ma także ułatwić skanowanie w przypadku gdyby palce użytkownika były na przykład brudne lub wilgotne.

Na razie jest to oczywiście jedynie patent, nie znaczy on jeszcze, że w najbliższej przyszłości takie czujniki pojawią się w urządzeniach koreańskiej firmy. Ale może?

Ilustracja via LetsGoDigital

podobne treści