wynalazki

Samsung patentuje holograficzny telewizor

Telewizory 3D przyjmują się zdecydowanie wolniej, niż życzyli by tego sobie producenci, i chyba właśnie dlatego Samsung najwyraźniej doszedł do wniosku, że czas najwyższy, by zaskoczyć klientów czymś jeszcze nowszym. Wygląda na to, że będą to telewizory holograficzne.

Przynajmniej tak można wnosić na podstawie wniosku patentowego, jaki złożony został przez koreańską korporację w amerykańskim urzędzie patentowym na początku tego roku, który został niedawno opublikowany na stronach rzeczonego urzędu.

We wniosku patentowym opisano działanie takiego telewizora, który miałby się składać między innymi z laserowego źródła światła, modułu je modyfikującego czy modułu śledzącego wzrok użytkownika. Dzięki temu ma być możliwe oglądanie trójwymiarowego obrazu pojawiającego się przed urządzeniem, bez specjalnych okularów.

Oczywiście na razie to tylko jeden z wielu patentów, o które stara się Samsung – przykładowo niedawno koreańska firma opatentowała telewizor ze zwijanym ekranem. Jak zwykle w takich przypadkach i nie wiadomo kiedy, jeśli w ogóle, rozwiązania te miałyby wejść do produkcji, ale wnioski patentowe pokazują jakimi przyszłymi technologiami interesują się giganci świata elektroniki.

Źródło: Patently Mobile

podobne treści