newssmartfony

Samsung oficjalnie zapowiedział premierę smartfona Galaxy Alpha

Festiwal plotek i domysłów możemy chyba uznać za oficjalnie zakończony. Kilka dni po ukazaniu się w mediach pierwszych, mało konkretnych spekulacji, koreański gigant rozwiał wszelkie wątpliwości i zapowiedział premierę nowego smartfona ze swojej stajni – Samsung Galaxy Alpha.

Dokładnie tak, jak się tego spodziewaliśmy – design Alphy stanowi rzeczywiście dość wyraźne odejście od schematów i materiałów stosowanych w większości najnowszych urządzeń firmy. Smartfon został zamknięty w bardzo ładnej obudowie z metalu, bijącej na głowę niezbyt urodziwe, plastikowe „opakowania” pozostałych gadżetów z tej serii i przypominającej nieco z wyglądu – co tu ukrywać – cupertinowskiego iPhone’a. Zgodnie z planem Samsunga, całość powinna funkcjonować na rynku jako względnie przystępna cenowo alternatywa dla najpiękniejszych i najdroższych gadżetów konkurencji.

Co ważne, poza stosunkowo przyzwoitym wyglądem, nowe cacko giganta może poszczycić się także całkiem przyzwoitym wyposażeniem. Pod maską Galaxy Alpha znajdziemy m.in. 4,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli (312 ppi), mocny, autorski procesor Samsunga, Exynos, z czterema rdzeniami taktowanymi zegarem 1,8 GHz i kwartetem rdzeni 1,3 GHz, 2 GB-ty RAM-u, 32 gigabajty standardowej pamięci wewnętrznej, 12-megapikselową kamerę główną,  czytnik odcisków palców oraz niezgorszą, 1860 mAh baterię. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 4.4.4 KitKat z nakładką TouchWiz i dysponuje także szeregiem podstawowych funkcji oraz aplikacji dedykowanych najróżniejszym urządzeniom Samsunga z Androidem (S Health, ultra-oszczędzanie energii, tryb prywatny etc).

Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami, Galaxy Alpha ukaże się na rynku w pięciu wariantach kolorystycznych (czarnym, białym, złotym, srebrnym i niebieskim) i trafi do sklepów już na początku wrześniu tego roku. Na razie nie wiemy ile będzie wynosić jego sugerowana cena.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści