biznes

Samsung odpuszcza Apple w Europie

Przedstawiciele Samsunga zapowiedzieli wczoraj, że koreański czebol wycofa część pozwów złożonych przeciwko Apple w sądach pięciu europejskich krajów.

Nie ma co jednak liczyć na zakończenie wojen patentowych, zapowiedź ta nie dotyczy niestety wszystkich spraw sądowych jakie toczą się pomiędzy tymi dwiema korporacjami. Samsung zdecydował się jedynie na wycofanie pozwów o naruszenie patentów dotyczących technologii bezprzewodowej złożonych w Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Niemczech i we Włoszech.

Pomimo tego, że decyzja dotyczy tylko małej części spraw sądowych, w jakie na całym świecie uwikłane są obie firmy, i tak została przyjęta z pewnym zaskoczeniem. Przedstawiciele Samsunga stwierdzili, że została ona podjęta „dobrowolnie” i odmówili komentarza na temat tego, czy jest to efekt zakulisowych rozmów pomiędzy Samsungiem a Apple.

„Samsung jest zdecydowany licencjonować swoje technologie na uczciwych, sensownych i niedyskryminujących nikogo warunkach. Wierzymy, że firmy powinny ze sobą konkurować na rynku a nie w salach sądowych. Dlatego, w interesie konsumentów, Samsung zdecydował się wycofać swoje pozwy przeciwko Apple związane z podstawowymi patentami, które czekały n rozpatrzenie przed europejskimi sądami,” stwierdził w rozmowie z Wall Street Journal wysoki przedstawiciel Samsunga.

Korzystając z okazji Samsung podkreślił jednak, że to, że firma wycofuje swoje pozwy związane z technologiami bezprzewodowymi nie oznacza, że wycofa inne pozwy. W sprawach związanych z rzekomym łamaniem przez Apple patentów związanych z konkretnymi produktami, niezależnie od tego czy w Europie czy nie, Samsung zamierza bronić swoich racji do końca.

Obraz pochodzi z Shutterstocka.

podobne treści