biznesWiadomość główna

Samsung nie będzie już produkował ekranów dla Apple [update]

Ostatnie napięcia pomiędzy Apple a Samsungiem zaczynają mieć ciekawsze konsekwencje niż tylko przyznanie rekordowego odszkodowania, o którym nie wiadomo czy kiedykolwiek zostanie zapłacone. Korea Times donosi, że od przyszłego roku Samsung przestanie sprzedawać wyświetlacze LCD Apple.

Przedstawiciele Samsunga twierdzą, że nie są w stanie „dostarczyć płaskich ekranów dla Apple z tak dużą zniżką,” jakiej oczekuje Cupertino. W związku z tym Samsung już teraz zmniejszył dostawy dla Apple, a w przyszłym roku zostaną one całkowicie wstrzymane. Koreańczycy mają nadzieję, że strategiczne miejsce Apple wśród ich klientów zajmie Amazon, który zwiększył już swoje zamówienia.

Nie jest to pierwsze doniesienie o zmniejszeniu przez Samsunga dostaw podzespołów dla Apple. W sierpniu Agencja Reutera donosiła o tym, że Koreańczycy zmniejszają dostawy podzespołów potrzebnych do produkcji iPhone’ów 5. Oczywiście oficjalnie nie miało to nic wspólnego z przegranym przez Samsunga procesem w USA.

W tym wypadku przedstawiciele Samsunga także odżegnują się od wszelkich sugestii jakoby odcięcie Apple do dostaw wyświetlaczy LCD miało cokolwiek wspólnego z sądową batalią pomiędzy obiema korporacjami.

[Korea Times via The Verge]

[update 23.10.2012]

Samsung oficjalnie dementuje informacje o tym jakoby miał przestać dostarczać ekrany dla Apple. Rzecznik prasowy Samsunga stwierdził, że informacje zdobyte przez Korea Times są „w 100% błędne”.

[Cnet]

podobne treści