biznesnewswynalazki

Samsung nawiązał współpracę z Oculus VR

W połowie maja dowiedzieliśmy się, że Samsung zamierza opracować gogle VR, które współpracować będą z serią urządzeń Galaxy. Teraz Koreańczycy pochwalili się tym, że w tym celu nawiązali współpracę z Oculus VR.

W jej ramach Oculus udostępni Samsungowi pakiet programistyczny i pomoże Koreańczykom w projektowaniu interface’u użytkownika. W zamian Samsung udostępni należącej do Facebook firmie swoje wyświetlacze OLED najnowszej generacji o rozdzielczości wyższej niż 1080p, które Amerykanie chcieliby wykorzystać do budowy komercyjnej wersji Oculus Rifta. Obie firmy powinny znacznie skorzystać na tej współpracy – Oculus jako jeden z pierwszych otrzyma najnowsze wyświetlacze, które są jednym z kluczowych elementów tego, by komercyjna wersja gogli VR odniosła sukces, podczas gdy Samsung dużo szybciej zrealizuje swoją wizję gogli VR jako urządzenia współpracującego z urządzeniami mobilnymi.

Przy okazji poznaliśmy też kilka szczegółów na temat tego, w jaki sposób działać mają gogle VR Samsunga. Co ciekawe urządzenie najprawdopodobniej nie będzie posiadało własnego wyświetlacza – jego rolę spełniać będzie sam telefon, który będzie przyczepiany lub wsuwany do gogli. Według źródeł serwisu Engadget takie rozwiązanie sprawdza się zaskakująco dobrze.

podobne treści