wynalazki

Samsung ma ciekawy pomysł na kamery do selfie

Jedną z wyróżniających cech serii Note jest to, że Koreańczycy konsekwentnie stosują w niej ryski S Pen. Część osób nawet decyduje się na zakup tego urządzania tylko z tego powodu. Wygląda jednak na to, że Samsung znalazł kolejne zastosowanie dla niego.

I to takie, które jednocześnie w kreatywny sposób rozwiąże inny problem. Już jego ostatnia wersja rysika, ta sprzedawana wraz z modelem Note 9, pozwala na zdalne sterowanie wybranymi funkcjami smartphne’a, w tym na przykład odtwarzaniem muzyki. Jak jednak wynika z uzyskanego przez Samsunga patentu, Koreańczycy rozważają rozbudowanie jego funkcjonalności jeszcze bardziej. Tym razem, przez dodanie do niego kamery.

Patent, który został niedawno przyznany Samsungowi, opisuje bowiem rysik, który został wyposażony we wbudowaną kamerkę z zoomem optycznym. Do jej obsługi wykorzystywany byłby przycisk umieszczony na samym rysiku, a kamerę można byłoby oczywiście wykorzystać do zrobienia selfie.

W ten sposób Samsung mógłby w sprytny sposób obejść problem tzw. notcha, przynajmniej w serii Note. Pozwoliłoby to stworzyć prawie bezramkowe urządzenie, bez otworu w ekranie czy mechanizmu wysuwanej kamery, a przeniesienie kamerki do rysika mogłoby zaowocować też smuklejszą konstrukcją. Prawdziwa sytuacja win-win.

Brzmi dobrze, ale na razie jest to jedynie patent. Jak zwykle w takich przypadkach, Samsung może, ale nie musi, wykorzystać go przy projektowaniu przyszłych urządzeń z serii Note.

Ilustracja: USPTO

podobne treści