filmwtf

Samsung kręci sitcom o tym, że dobrze jest pracować w Samsungu

Choć Samsung najbardziej znany jest z produkcji elektroniki, jego działalność nie ogranicza się tylko do tego. Koreański czebol zajmuje się też między innymi budową statków, usługami finansowymi, budową wieżowców, a ostatnio produkcją sitcomów.

Nie, to nie pomyłka, Samsung pracuje właśnie nad mini serialem komediowym, który opowiadać będzie o losach fikcyjnej pracownicy firmy oraz jej współlokatora, który chciałby zostać piosenkarzem. Jak podaje Business Insider główna bohaterka nazywać się będzie Mirae, co po koreańsku znaczy „przyszłość”, a główny bohater Chaego, czyli „najlepszy”. Pierwszy z sześciu godzinnych odcinków serialu, którego nazwę można przetłumaczyć jako „Najlepsza przyszłość”, ma zostać opublikowany w sieci w przyszłym miesiącu.

Nazwa produkcji nie jest przypadkowa. Samsung ma nadzieję, że dzięki niej koreańscy 20 i 30 latkowie wyrobią sobie dobre zdanie o firmie i będą chcieli w niej w pracować. W końcu kto mógłby się oprzeć dyskretnemu urokowi scen śpiewu i tańca kręconych w biurach Samsunga w Seulu i w Suwon? A tak, zapomniałem wspomnieć – produkcja ma łączyć w sobie elementy komediowe oraz musicalowe.

Wbrew pozorom nie jest to pierwsze podejście Samsunga do tematu sitcomów i musicali. Jeśli nie liczyć serialu ubiegłorocznych premier Galaxy S4 (światowej i indyjskiej), Samsung ma już na koncie jeden sitcom. Według AdAge, opowiadająca o rekruterach koreańskiej firmy produkcja, przyciągnęła nawet 5,5 miliona widzów.

Zdjęcia: Samsung

podobne treści