newssprzęt

Samsung inwestuje w kolejną firmę VR

Nawiązanie bliskiej biznesowej relacji z Oculusem wcale nie powstrzyma Samsunga przed romansowaniem z innymi przedstawicielami branży VR. Wieść gminna niesie koreański gigant zatwierdził inwestycję niewielką, amerykańską firmę Fove, która zbiera się środki na wydanie swej własnej alternatywy dla gogli Rift.

Debiutanckie gogle firmy początkowo mają trafić do odbiorców, którzy wsparli jej kampanię na Kichstarterze. Oficjalny debiut produktu ma nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku, a jego sugerowana cena ma oscylować między kwotą 400 a 500 dolarów. Co ma być jego największym atutem i wyróżnikiem w całej gamie nowych urządzeń tego typu. Według kierownictwa firmy, ich gogle będą jedynym gadżetem VR na rynku wyposażonym w technologię ciągłego namierzania ruchu oczu i dostosowywania obrazu do ich bieżącej pozycji. Pożyjemy, zobaczymy.

Niestety, jak to często bywa, obydwie strony nie ujawniły żadnych szczegółowych informacji na temat ich nowo powstałej relacji. Inwestycja Fove otwiera Samsungowi furtkę do ewentualnej współpracy i może stanowić próbę stworzenia alternatywy dla już rozpoczętych przedsięwzięć w tej branży.

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że kierownictwo koreańskiego kolosa przyczynić się do przyspieszenia rozwoju tej części rynku. Pompowanie – drobnych, jak na Samsunga – kwot w pomniejsze projekty VR ma być swojego rodzaju dodatkiem do jego projektów rodem z głównego nurtu. Za jakiś czas przekonamy się, czy inwestycje tego typu przełożą się na coś więcej niż wykreowanie dodatkowej, acz trzymanej w ryzach konkurencji.

Źródło: Engadget.com

podobne treści