newstablety

Samsung Galaxy Tab S3 oraz Samsung Galaxy Book (MWC 2017)

Choć Samsung wspominał o nadchodzącej premierze swojego nowego flagowca, głównym tematem jego wczorajszej konferencji były tablety. Pierwszym z nich był działający pod kontrolą Androida Galaxy Tab 3, drugim hybrydowe urządzenie z Windowsem 10 o nazwie Galaxy Book.

Samsung Galaxy Tab S3 jest działającym pod kontrolą Androida 7.0 tabletem średniej wielkości. Do jego budowy wykorzystano ekran Super AMOLED o rozdzielczości 2048 na 1536 pikseli i przekątnej 9,7 cala. Urządzenie wyposażono w układ Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci na dane, które można rozszerzyć przy pomocy kart microSD. Tablet posiada moduły Wi-Fi, Bluetooth 4.2, GPS, GLONASS, czytnik linii papilarnych, akumulator 6000 mAh z funkcją szybkiego ładowania oraz dwie kamery – 13 i 5 megapikseli. Samsung Galaxy Tab S3 będzie można obsługiwać także przy pomocy nowej wersji rysika S Pen.

Urządzenie projektowane było przede wszystkim z myślą o rozrywce – cztery głośniki umieszczone na rogach urządzenia, dzięki funkcji Rotate Stereo, mają automatycznie dostosować konfigurację dźwięku do zmienionej orientacji ekranu. Do gier czy oglądania filmów na tablecie przydadzą się także preinstalowane usługi i aplikacje, takie jak na przykład tryb ograniczania powiadomień podczas grania. Dodatkowo w pakiecie z nowym tabletem Samsunga użytkownicy otrzymają zestaw 40 androidowych gier.

Samsung Galaxy Book jest natomiast hybrydowym urządzeniem działającym pod kontrolą Windowsa 10, które ma pozwolić na „potężne, przenośne doświadczenie PC”. Urządzenie dostępne będzie w dwóch wariantach, które różnić się będą nie tylko wielkością ekranu, ale także podzespołami, które zmieściły się w aluminiowej obudowie o grubości 7,4 milimetra.

Mniejsza wersja wyposażona będzie w ekran TFT o rozdzielczości 1920 na 1280 pikseli i przekątnej 10,6 cala. Sercem urządzenia będzie dwurdzeniowy procesor Intel Core m3 taktowany zegarem 2,6 GHz, który wspomagany będzie przez 4 GB pamięci RAM. Użytkownicy otrzymają 64 lub 128 GB pamięci na dane oraz slot na kartę microSD, gdyby to nie wystarczyło.

Większa wersja wyposażona będzie w ekran Super AMOLED o rozdzielczości 2160 na 1440 pikseli i przekątnej 12 cali. W tym wypadku pod maskę trafił procesor Intel Core i5 taktowany zegarem 3,1 GHz. Urządzenie wyposażono także w 4 lub 8 GB pamięci RAM, 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej oraz slot na karty microSD.

Obie wersje wyposażone będą w moduły GPS, GLONASS, Bluetooth 4.1, Wi-Fi oraz, opcjonalnie, LTE. W obu przypadkach bateria ma wystarczyć na około 20 godzin pracy, co ma być możliwe między innymi dzięki temu, że oprogramowanie ma automatycznie wyłączać ekran jeśli w polu widzenia kamery nie będzie użytkownika. Dodatkowo Samsung postarał się o integrację Windowsa 10 z rysikiem S Pen oraz mechanizmem weryfikacji użytkownika Windows Hello. Preinstalowany na Galaxy Booku Windows 10 będzie obsługiwał też aplikacje Samsung Notes, Air Command czy Samsung Flow, dzięki czemu posiadacze smartphone’ów Samsunga będą mogli na przykład synchronizować powiadomienia.

podobne treści