news

Samsung Galaxy S10 obsłuży WiFi 6 i naładuje inne smartphone’y

Premiera Samsunga Galaxy S10 coraz bliżej, nic dziwnego, że wiemy coraz więcej na jego temat. Tym razem za sprawą informacji, które pojawiły się na stronach FCC dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że nowy telefon Samsunga wyposażony będzie w bardzo interesujące funkcje.

Dzięki temu, że na stronach amerykańskiej agencji pojawiają się informacje o certyfikacji produktów, można trochę wcześniej dowiedzieć się, w jakie funkcje producenci planują wyposażyć swoje urządzenia. Jak zauważa serwis XDA Developers, w tym wypadku raporty z przeprowadzonych testów wskazują, iż nowy smartphone Samsunga będzie jednym z pierwszych urządzeń obsługujących Wi-Fi 6, czyli sieć bezprzewodową w standardzie 802.11ax. Ma ona zapewniać szybkie i energooszczędne połączenie, choć oczywiście do tego celu niezbędny będzie oczywiście zgodny router.

To nie wszystko. Do nowych smartphone’ów trafi też najprawdopodobniej funkcja, pozwalająca zamienić je w bezprzewodową ładowarkę. W wykonaniu Samsunga ma ona nosić nazwę Powershare i wszystko wskazuje na to, że będzie działać bardzo podobnie do tego, co znamy już z Huawei Mate 20 Pro, czyli po odwróceniu telefonu może on stać się ładowarką dla innego urządzenia obsługującego ładowanie indukcyjne. Takie rozwiązanie ma znaleźć się nie tylko w tym urządzeniu, ale też w kolejnych modelach serii.

Ilustracja: Flickr/opopododo

podobne treści