newssmartfony

Samsung Galaxy S IV z funkcją wzrokowego przewijania ekranu?

Premiera Samsunga Galaxy S IV zbliża się naprawdę wielkimi krokami, co sprawia, że media branżowe z coraz większą trudnością unikają plotek na temat specyfikacji i funkcji nowego flagowca Koreańczyków. Oto ich kolejna porcja. Redakcja znanego, amerykańskiego dziennika New York Times donosi, że Galaxy S IV zostanie wyposażony w funkcję automatycznego przewijania ekranu na podstawie ruchu oka jego użytkownika.

Pomysł jest w gruncie rzeczy bardzo prosty (choć zapewne nie można tego powiedzieć o jego wykonaniu). W trakcie przeglądania przez nas np. strony internetowej lub pliku tekstowego, telefon, a właściwie zamontowana na jego froncie kamera, będzie namierzać ruch naszych oczu i przesyłać do urządzenia informacje umożliwiające przewijanie ekranu zgodnie z ich ewentualnym ruchem. Co wydaje się dość logiczne, jeśli nasze oko przesunie się w pobliże krawędzi wyświetlacza smartfona, ten automatycznie przesunie obraz w odpowiednim dla jego położenia kierunku.

Wiarygodności doniesieniom redakcji New York Times’a dodaje fakt, iż Samsung zarejestrował w urzędach patentowych zarówno na terytorium Stanów Zjednoczonych i Europy znaki towarowe „Samsung Eye Scroll” oraz „Eye Scroll”, które wydają się być całkiem prawdopodobnymi nazwami dla tego rodzaju technologii. Poza ogólnikami na razie jednak ciężko powiedzieć cokolwiek o szczegółach jej ewentualnego funkcjonowania.

Co ciekawe, w trakcie świeżo zakończonych targów MWC w Barcelonie sporo mówiło się na temat technologii umożliwiających obsługiwanie smartfona bez jakiegokolwiek użycia rąk. Kto wie, być może to jest właśnie droga jaką chce w przyszłości pójść ze swymi produktami Samsung? Zobaczymy.

Przypomnijmy, że oficjalna prezentacja nowego flagowca koreańskiej firmy, smartfona Galaxy S IV powinna nastąpić już 14 marca na specjalnej imprezie w Nowym Jorku.

podobne treści