newssmartfonyWiadomość główna

Samsung Galaxy S III z funkcją bezprzewodowego ładowania?


Jak podaje koreański portal DDaily, najnowszy Samsung Galaxy S III ma już w standardzie zawierać możliwość korzystania z „wireless charging”, czyli z technologii  bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych.

Mamy ostatnio prawdziwy wysyp najróżniejszych plotek związanych z Galaxy S III, z których każda następna wydaje się być bardziej zaskakująca w doniesieniach od poprzedniej. Tym razem, jak informuje DDaily, powołując się na (tak, tak, zgadliście) anonimowe źródło, najnowszy smartfon Samsunga ma być już fabrycznie wyposażony w technologię umożliwiającą jego bezprzewodowe naładowanie.

Dotychczas by móc to uczynić należało zaopatrzyć się w ładowarkę indukcyjną oraz w specjalny adapter, który po zainstalowaniu go, na przykład w smartfonie, zapewniał dopiero sposobność korzystania z – zwykle nieobsługiwanej w standardzie – technologii. Jak głosi wspomniana, koreańska plotka, adapter ów znajdzie się we wnętrzu Samsunga Galaxy S III już w fabryce, nie trzeba więc będzie kupować go osobno. Ponadto, ma być on rzekomo na tyle dobry, że GSIII będzie mógł ładować się nawet z odległości 1 lub 2 metrów od ładowarki, bez konieczności stykania się z jej powierzchnią, co dotychczas było w zasadzie normą.

Jak zwykle, gdy mamy do czynienia z plotkami, o tym czy mówi prawdę przekonamy się nie prędzej niż w dniu oficjalnej prezentacji urządzenia.

[ddaily, slashgear]

podobne treści