newssmartfonyWiadomości promowane

Samsung Galaxy Round czyli elastyczne ekrany OLED trafiają pod (korańskie) strzechy

Okazuje się, że opublikowane wczoraj przez @evleaks zdjęcia smartphone’u Samsunga z wygiętym wyświetlaczem, nie są jednak tworem Photoshopa. Samsung zapowiedział oficjalnie Galaxy Round czyli swój pierwszy smartphone wyposażony elastyczny ekran OLED.

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze informacje na temat smartphone’a LG Z, który miał być wyposażony w elastyczny ekran zamontowany w stałej obudowie. Urządzenie podobno trafiło już do produkcji a do sprzedaży powinno trafić w ciągu miesiąca. Samsung postanowił najwyraźniej wyprzedzić konkurenta i dziś informacje prasowe o swoim urządzeniu o nazwie Galaxy Round.

Urządzenie wyposażone będzie w elastyczny ekran OLED o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 1080p zamontowany na stałe w zakrzywionej obudowie. Urządzenie ma działać pod kontrolą Androida 4.3, będzie wyposażone w czterordzeniowy procesor 2,3 GHz, 3GB pamięci RAM oraz kamery 13 oraz baterię o pojemności 2800 mAh. Urządzenie ma 7,9 milimetra grubości i waży 154 gramy.

Jakie zalety ma mieć tak umieszczony elastyczny ekran w stosunku do  zwykłych wyświetlaczy? Tego dokładnie nie wiadomo, ale wiadomo, że Samsung twierdzi, że dzięki temu interakcje ze smartphonem mają być wygodniejsze. Dodatkowo kształt urządzenia można wykorzystać na przykład do wyświetlania notyfikacji po tym jak czujniki wykryją, że na przykład leżący na stole telefon został przechylony przez użytkownika.

Niestety na własnej skórze nie będziemy się mogli przekonać o zaletach takiego ekranu – Samsung Galaxy Round co prawda pojawi się już jutro ale na razie jedynie w Korei Południowej.

podobne treści