newssmartfonytablety

Samsung Galaxy Note 2 zadebiutuje szybciej niż się spodziewano?

Uwaga – garść plotek (czy może trochę ładniej, niepotwierdzonych informacji z zaufanego źródła). Portal GSM Arena donosi, że premiera drugiej wersji tabletofonu Galaxy Note nastąpi, nie jak wcześniej oczekiwano w październiku, a już we wrześniu tego roku. Poza tym, źródła serwisu donoszą, że rzeczywiście będzie on dysponować 5,5-calowym ekranem Super AMOLED.

Taki ruch jest ponoć podyktowany chęcią uprzedzenia październikowej premiery nowego iPada, a co za tym idzie – podkradnięcia mu części ewentualnych nabywców. Co dość ciekawe, według (podobno bardzo zaufanych) źródeł portalu, pomimo tego, że Samsung Galaxy Note 2 będzie nieco większy od swojego poprzednika (ze względu na 5,5-calową przekątną wyświetlacza), całościowo ma być od niego trochę… węższy, w dużej mierze przypominając swego niedawno wypuszczonego na rynek kuzyna, flagowy okręt Samsunga – smartfon Galaxy S III. Rodzi to obawę (a może nadzieję?), że koreański gigant zamierza uczynić z Note 2 wierną kopię GS3 różniącą się od niego jedynie (aż?) maleńkim rysikiem. Zobaczymy (co myślicie, bzdura?).

Według innych, krążących już jakiś czas w mediach plotek, w specyfikacji nadchodzącego Galaxy Note 2 znajdą się między innymi: 8-megapikselowa kamera, 2 GB RAM-u (inne doniesienia mówią o 1,5GB) oraz dwurdzeniowy procesor Samsung Exynos 5250 (1.8 GHz) oparty na układzie ARM Cortex-A15.

[GSM Arena via Slashgear]

podobne treści