news

Samsung Galaxy Nexus: najpotężniejszy telefon z Androidem

Takiego telefonu jeszcze nie było. Pierwszy z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, pierwszy z ekranem 1280×720, pierwszy z… barometrem. Zobaczcie nowy rozdział w telefonach z Androidem.

Samsung Galaxy Nexus jest telefonem, który posiada czystą wersję Androida 4.0, a co za tym idzie – pierwszeństwo do wszelkich poprawek i aktualizacji. Galaxy Nexus posiada 4,65-calowy ekran (lekko zakrzywiony), wykonany w technologii Super AMOLED Plus, który jest w stanie wyświetlić obraz w rozdzielczości 1280×720 (domyślna rozdzielczość w Ice Cream Sandwich). Ostry jak brzytwa obraz będzie zawierać w sobie przyciski systemowe, ponieważ Galaxy Nexus został ich pozbawiony (oprócz włącznika i kontrolera głośności).

Procesor to dwurdzeniowy TI OMAP 4460, taktowany z częstotliwością 1,2 GHz. Pamięć RAM występuje w Nexusie w ilości 1 GB, zaś dla użytkownika zostaje 16 lub 32 GB miejsca. Łączność: Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 3.0, NFC i LTE lub HSPA+ (w zależności od regionu).

Aparat z tyłu to 5 MP sensor, z przodu pojawi się 1,3 MP kamera. Posłuży ona do odblokowywania telefonu skanem twarzy. Z ciekawych dodatków w telefonie znajdziemy barometr. Tak, czujnik do mierzenia ciśnienia atmosferycznego. Nie mam pojęcia, jak go wykorzystają twórcy aplikacji, ale na pewno pojawi się coś kreatywnego. Jest to pierwszy telefon z barometrem (chyba wcześniej tablet Xoom posiadał barometr?).

Telefon jest cieniuśki (8,94 mm) i lekki (135 g). Pojemność baterii wynosi 1750 mAh. Telefon pojawi się w listopadzie, plotki mówią o metce 299 dolarów w abonamencie (amerykańska sieci Verizon, brak danych o wysokości abonamentu). [Neowin]

podobne treści

 • Anonim

  A gdzie czytnik kart pamięci? porażka, zwłaszcza za taką cenę. Czyżby im się wydawało że są Applem?

 • Anonim

  Muszę osobiście sprawdzić jak działa :)

 • antek104

  Nie jest napisane, że posiada czytnik, ale nie jest także napisane, że go nie ma. :)

 • black

  Ale brzydki. Kiedy oni wreszcie zaczną robić jakieś ładne telefony. Moc to nie wszystko.

 • Jacek Blaumann

  a czy ktos kolego powiedzial ze nie ma czytnika ? czytanie ze zrozumienie sie klania.. matura zdana ??

 • Mateusz Pruchnik

  już większe wrażenie wywarła na mnie Moto Razr Droid. Nadal utwierdzam się, że jedynym godnym następcą mojego IP4 jest IP4s.

 • stefffan2

  nieźle hamerykanie mimo, iż zarabiają od na 5 x więcej to u nich ten samsung kosztuje niesepłna 300 dolców więc ok 930zł !! to kur.. dlaczego w Polsce świrują cenę 2,5 tys ??????? ehhh co za polityka …

 • jorlinski

  Stefan,
  1. O jakij firmie mówisz?
  2. Chodzi o abonament.

 • Adrian Plona

  I przy okazji najbrzydszy …

 • debek52

  ale na serio brzydki… a własnie jak ktoś chce sprzedać Iphone 4 , to jestem chetny!

 • kierowca.bcde

  @antek104 – Nie jest także napisane, że nie posiada haka holowniczego, lusterka do poprawiania makijażu czy wyrzutni rakiet ziemia-powietrze. Czy w domyśle więc mamy przyjąć, że może jednak to wszystko posiada?

 • afrox

  taki mega giga superancki a tylko 5MP.. mogli się bardziej postarać żeby chociaż do tego 4s dobić..

 • antek104

  @kierowca.bcde Twój argument jest bezpodstawny. Tu chodzi o TELEFON, więc średnio rozgarnięty człowiek nie będzie się doszukiwał akcesoriów „z d***” ;)
  Szczerze mówiąc, nie jest napisane, że ma wejście na kartę SIM. Niby telefon, ale może obejmuje tylko telefonię internetową?

 • juma777

  ten telefon ma 32 GB pamięci, więc po co komu slot na karte ? :/