smartfony

Samsung Galaxy A9: pierwszy smartphone z 4 aparatami

Niedawno LG zaprezentowało smartphone’a, który wyposażony jest w pięć aparatów. Aż trzy z nich znajdowały się na tylnym panelu urządzenia. Teraz Samsung pochwalił się urządzeniem, które pobiło ten rekord.

Podczas wydarzenia nazwanego przez koreańską firmę „4x Fun – A Galaxy Event 2018”, które zorganizowano w Mediolanie, Samsung zaprezentował Galaxy A9, pierwszy na świecie smartphone wyposażony w poczwórny aparat główny.

Biorąc pod uwagę to, że producenci coraz częściej posiłkują się ilością obiektywów by przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, wygląda na to, że w najbliższych latach cztery, a może nawet i więcej obiektywów z tyłu urządzenia, może stać standardem. Ale na razie nim nie jest, dzięki czemu Samsung Galaxy A9 wyróżnia się na tle konkurencji. Od tego więc zaczniemy.

Galaxy A9 posiada więc główny obiektyw wyposażony w matrycę 24 megapikseli, teleobiektyw z podwójnym zoomem optycznym (10MP), szerokokątny obiektyw obejmujący 120° (8MP) oraz obiektyw Depth Lens (4MP), którego zadaniem jest rejestrowanie odległości. Wszystko to pozwala w bardzo kreatywny sposób edytować zdjęcia już po ich wykonaniu.

Żeby pomieścić wszystkie te zdjęcia, producent wyposażył Galaxy A9 w sporo pamięci wewnętrznej, która fabrycznie wynosi 128 GB, ale można ją dodatkowo rozszerzyć o 512 GB za pomocą karty microSD. Bateria ma pojemność 3270 mAh i ma wystarczyć na cały dzień pracy. Ekran Galaxy A9 ma przekątną 6,3 cala i rozdzielczość 1080 na 2220.

Urządzenie, którego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 660 wspomagany 6 GB pamięci RAM, trafi w Polsce na półki sklepowe w połowie listopada. Jego cena została nie powinna przekroczyć 599 euro, czyli ok. 2,5 tysiąca złotych.

podobne treści