krótka piłkanewssmartfony

Samsung Finlandia: Galaxy Note 2 i Galaxy S4 otrzymają update do Androida Lollipop

Świetne wiadomości dla właścicieli starszych smartfonów Samsunga. Fiński oddział firmy umieścił na swej stronie internetowej listę jej urządzeń oczekujących na aktualizację do Androida 5.0 Lollipop. Co dość zaskakujące, w gronie tych gadżetów znalazły się także relatywnie wiekowe słuchawki w postaci phabletu Galaxy Note 2 i Samsunga Galaxy S4.

Informacja o nadchodzącym updacie tych urządzeń, choć niezwykle miła, budzi też naturalne podejrzenia wynikające z jej niezgodności z dotychczasowymi zwyczajami giganta. Jak zauważa GSM Arena, do tej pory rezygnował on z aktualizowania urządzeń po dwóch latach ich funkcjonowania na rynku lub po wyposażeniu ich w dwa duże update’y OS-u. Treść opublikowanej listy jest zatem dość niepewna i może być zarówno błędem któregoś z pracowników firmy, jak i zwiastunem zmian w nastawieniu Samsunga, spowodowanych dobrą sprzedażą tych gadżetów oraz ich zadowalającymi osiągami sprzętowymi. Miejmy nadzieję, że ostatecznie prawdą okaże się to drugie.

Na tym jednak koniec zaskoczeń. Z pozostałej części zestawienia dowiadujemy się, że w kolejce urządzeń oczekujących na Androida 5.0 Lollipop znalazły się także smartfony Galaxy Note 3, Note 4, Note Edge i S5 mini. Ostatnim z gadżetów opatrzonych informacją o updacie jest zaś metalowy Samsung Galaxy Alpha.

Niestety, lista nie zawiera jakiejkolwiek wzmianki na temat przewidywanej daty uruchomienia procesu aktualizacji każdego z wymienionych smartfonów. Na dziś wydaje się, że – jeśli dane Finów okażą się prawdziwe – powinny one ruszyć już w pierwszym kwartale nadchodzącego roku. Pożyjemy, zobaczymy.

Źródło informacji i grafiki: GSM Arena

podobne treści