biznes

Samsung Display Co. rozpoczyna działalność

O planach Samsunga dotyczących powołania osobnej spółki zajmującej się jedynie produkcją wyświetlaczy pisaliśmy już w lutym. Dziś spółka ta uroczyście zainaugurowała działalność.

Samsung prawie zakończył wydzielanie Samsung Display Co. Ltd. Prawie, ponieważ do dopełnienia wszystkich formalności brakuje jeszcze wpisu do odpowiedniego rejestru, który ma zostać dokonany jutro. Nowa spółka zatrudniać będzie 20 000 pracowników i, według Samsunga, będzie największym producentem wyświetlaczy na świecie. Stanie się tak ponieważ Samsung zapowiedział, że Samsung Display Co. Ltd., który produkować będzie przede wszystkim ekrany LCD, połączony zostanie w lipcu z Samsung Mobile Display, oddziałem Samsunga, który produkuje ekrany OLED.

Kierownictwo koreańskiego giganta zapowiada, że Samsung Display Co. Ltd. skupi się na rozwoju ekranów OLED, choć zachowa oddział produkujący wyświetlacze LCD.

Miejmy nadzieję, że nowa struktura organizacyjna pozwoli Samsungowi lepiej gospodarować surowcami potrzebnymi do produkcji wyświetlaczy.

[Vusinesswire via The Verge]

podobne treści