krótka piłkanewssprzęt

Samsung dementuje: nie porzucimy rynku komputerów PC

Wygląda na to, że Samsung wcale nie zamierzają stawiać kreski na tradycyjnych komputerach osobistych. Jak poinformował serwis Engadget – koreańska firma stanowczo zdementowała plotki na temat jej rzekomej dezercji z sektora komputerów PC.

To o tyle ciekawa wiadomość, że nie dalej jak wczoraj dziennik Korea Times ogłosił – powołując się na anonimowe źródła w samym Samsungu – że azjatycki gigant zamierza od teraz koncentrować się raczej na tabletach, komputerach hybrydowych i urządzeniach typu All-in-One, pozostawiając PC-ty gdzieś na szarym końcu swego rozdętego łańcucha produkcyjnego.

Jak w wypowiedzi dla serwisu Engadget oświadczył jeden z przedstawicieli firmy – informacje te nie mają jednak nic wspólnego z rzeczywistością.

Plotki jakoby Samsung miał wycofać się z rynku komputerów osobistych jest bezpodstawna. Nasza firma będzie dalej oferować różnorodne produkty dostosowane do wymagań rynku. Chcemy nadal tworzyć nowe możliwości na rynku PC, aby zaspokoić rozmaite potrzeby naszych konsumentów.

Cóż – trudno o bardziej wymowny przekaz. Dopóki rynek komputerów osobistych będzie dla Samsunga opłacalny, dopóty na pewno go nie opuści.

Źródło: Techradar.com

podobne treści