designtelewizoryWiadomości promowane

Samsung pobudza wyobraźnię nową zajawką tajemniczego telewizora

„Bezprecedensowy kształt TV” – tymi słowy Samsung postanowił zwiększyć nasz apetyt na mające pojawić się na targach CES 2013 gadżety, a szczególnie – na pewien telewizor. Koreański producent najwyraźniej uwierzył, że obraz jest wart tysiąca słów i zamiast ujawnić specyfikację widocznego na zdjęciu powyżej urządzenia, postanowił pokazać nam jego zajęcie.

Niewiele mówiący wpis pojawił się na oficjalnym blogu Samsung Tomorow. Co może się za nim kryć? Pomysłów mam kilka.

Półprzezroczysty
lub niemal przezroczysty (gdyby nie ramka) telewizor z ekranem OLED wydaje się być najbardziej nieprawdopodobny. Kto chciałby oglądać gołą ścianę i kable w momencie, w którym wyłącza telewizor? Nawet wstawienie „tapety” (takiej „Dziewczyny z perłą” dla przykładu), dzięki której to tajemnicze urządzenie elektroniczne przemieniłoby się w pełnych wymiarów obraz, wydaje się chybionym pomysłem.

Trzy kanały TV
wyświetlane jeden pod drugim mogłyby mieć sens. Obecnie telewizory oferują możliwość podzielenia ekranu na dwie lub cztery części, może więc znaleźli by się chętni zaliczania kolejnych odcinków „Gry o tron”, „Suits” i „Gliny” za jednym zamachem?

Obraz anamorficzny
wyświetlany na ekranie telewizora o proporcjach 21:9 ucieszyłby oko każdego kinomaniaka. Być może to właśnie o pojawienie się takiego gadżetu chodzi, zaś Samsung, tak dla jaj, postawił go na boku?

Samsung zapowiedział również (już bez zgadywanek) pojawianie się na targach CES 2013 trzech nowych monitorów klasy wyższej. Seria 7 Touch będzie reprezentowana przez dotykowy (a nawet 10-dotykowy) SC770 zoptymalizowany pod kątem Windows 8. Jego cienka ramka, możliwość nachylenia 24-calowego ekranu pod kątem 60 stopni i szeroki kąt widzenia powinny przypaść do gustu użytkownikom nie nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Drugim monitorem jest widoczny na zdjęciu obok 27-calowy SC750 Serii 7, którego konstrukcja umożliwia obrócenie ekranu o 90 stopni. Oba urządzenia posiadają rozdzielczość 1920×1080 pikseli i mają być dostępne na całym świecie w pierwszym kwartale bieżącego roku. Nie znamy jeszcze ich ceny.

Ostatnim, trzecim monitorem będzie 27-calowy SB970 Serii 9. Zadebiutował on w Polsce w zeszłym roku – nie zmienia to faktu, że po kilku miesiącach może nadal robić dobre wrażenie. Umożliwią mu to: rozdzielczość 2560×1440 pikseli, panel Plane Line Switching oraz minimalistyczne wzornictwo.

Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie targów Consumer Electronics Show 2013, które odbędą się w Las Vegas w dniach 8-11 stycznia.

podobne treści