gadżetywynalazki

Samsung chwali się monitorem, który jest jednocześnie bezprzewodową ładowarką

Większość nowych monitorów nie różni się za bardzo od swoich poprzedników. Oczywiście, jest kwestia technologii ich wykonania, jakości matrycy czy rozdzielczości, ale, co do zasady, monitor służy do wyświetlania obrazu. Samsung postanowił jednak wzbogacić zwykły wyświetlacz o funkcję, której raczej po monitorze byśmy się nie spodziewali.

Nie spodziewała się tego też konkurencja. Przynajmniej jeśli wierzyć Koreańczykom, którzy reklamują monitor o chwytliwej nazwie SE370, jako pierwszy na rynku wyświetlacz wyposażony w stanowisko do ładowania indukcyjnego. Przynajmniej jeśli chodzi o bezprzewodowy standard ładowania Qi.

I tylko tyle, albo właściwie aż tyle, ponieważ smartphone’y bardzo często lądują na biurku obok monitorów i aż prosiły się o to, by któryś z producentów w końcu zdecydował się to zagospodarować. Jeśli chodzi o specyfikację samego wyświetlacza, to SE370 wyposażony jest w matrycę PLS i sprzedawany będzie przez Samsunga w dwóch wersjach, 23,6 i 27 cali. Obie będą wyświetlały obraz z maksymalną rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Monitor Samsung SE370 będzie wspierał też AMD FreeSync, które według producenta ma znacząco poprawić częstotliwość odświeżania, choć, jak sama nazwa wskazuje, tylko w przypadku korzystania z kart graficznych AMD.

Niestety Samsung nie pochwalił się jeszcze ceną urządzenia ani dokładną datą premiery rynkowej. Wiadomo tylko, że nastąpi ona jeszcze w tym roku i można podejrzewać, że ponieważ urządzenie nie może pochwalić się najwyższą specyfikacją, jego cena będzie odpowiednia.

podobne treści