biznesnewssmartfony

Samsung chce znać szczegóły porozumienia między Apple i HTC

Kilka dni temu media poinformowały, że dwaj giganci świata technologii – Apple i HTC – wydali wspólne oświadczenie, w którym z radością oznajmili, że doszli do porozumienia w sprawie wzajemnych sporów patentowych. Krótko potem – możliwość wypracowania podobnego rozejmu z gigantem z Cupertino wykluczył Samsung, który oznajmił, że nie ma w tej chwili zamiaru rozpoczynać jakichkolwiek negocjacji z Apple. Okazuje się jednak, że pomimo niechęci do współpracy Koreańczycy dość mocno interesują się szczegółami 10-letniej umowy między swymi najgroźniejszymi konkurentami.

Z tego też powodu – Samsung wystąpił wczoraj do amerykańskiego sądu (który zajmuje się sprawą konfliktu między nim a Cookiem i spółką) o ujawnienie kluczowych detali porozumienia zawartego przez Apple i HTC. Swoją decyzję Samsung argumentuje faktem, iż umowa mogła częściowo dotyczyć patentów będących przedmiotem sporu między nim a firmą z Cupertino. A skoro tak – warto byłoby dowiedzieć się tego na pewno.

W każdym razie – choć ruch ten może pozornie wskazywać coś innego – nie ma chyba co spodziewać się po Samsungu jakichkolwiek pokojowych gestów. Koreański gigant, który dość jasno dał do zrozumienia, że nie interesuje go żadne zawieszenie broni, najprawdopodobniej szuka po prostu kolejnych argumentów w wojnie przeciwko Apple. I wcale niewykluczone, że takowe znajdzie.

Decyzja sądu w tej sprawie może nastąpić już 27 listopada.

[CNET]

podobne treści