news

Samsung chce zainwestować miliardy dolarów w 5G i sztuczną inteligencję

Koreański gigant ogłosił właśnie, że ma zamiar zainwestować duże pieniądze w nowe sektory technologiczne. Wśród nich znalazły się biofarmaceutyki, badania nad sztuczną inteligencją oraz standardem sieci 5G.

Samsung jest duży. I zajmuje się wieloma rzeczami. Należy do niego na przykład jedna z największych stoczni na świecie. Tak wielkim okrętem nie jest łatwo sterować, a decyzje co do strategicznego rozwoju firmy podejmowane są po dokładnym przeanalizowaniu wielu czynników. W ten sposób Samsung doszedł do wniosku, że zamierza zainwestować 25 bilionów koreańskich wonów, czyli aż 22 miliardy dolarów, w innowacyjne technologie oraz sektor przemysłowy.

Koreański czebol wyda te środki na wiele działań, ale najważniejsze priorytety ma mieć właśnie rozwój sztucznej inteligencji oraz standard 5G.

Samsung podaje, że inwestycje w sztuczną inteligencję są potrzebne ponieważ według analiz firmy przyszłe innowacje opierać się będą właśnie na AI. 5G to natomiast standard, który między innymi umożliwić ma pełną realizację koncepcji internetu rzeczy czy przydać się w autonomicznej jeździe.

Zdjęcie: Flickr/krrisd

podobne treści