biznesgadżetynews

Samsung chce stworzyć gogle VR dla urządzeń Galaxy?

Po tym jak Facebook zainteresował się goglami Oculus Rift stało się jasne, że to właśnie technologia Virtual Reality ma potencjał, by stać się tzw. „the next big thing”. Samsung, jeden z największych producentów elektroniki na świecie, nie może się więc biernie przyglądać jak inne firmy dzielą pomiędzy siebie fragmenty pieczonego jeszcze tortu i dlatego pracuje już nad własną wersją gogli VR.

Jak donosi Engadget, Samsung pracuje aktualnie nad własnym zestawem VR, który ma podobno zostać pokazany jeszcze w tym roku. Według serwisu pośpiech podyktowany jest chęcią jak najszybszego nawiązania walki zarówno z goglami Oculus Rift, jak i z projektem Morpheus, którym niedawno chwaliło się Sony. Co ciekawe, gotowy produkt Samsunga (podobno niektórzy deweloperzy mieli już okazję zapoznać się z pierwszymi prototypami), ma być urządzeniem peryferyjnym współpracującym tylko z przyszłymi urządzeniami z serii Galaxy. Brzmi to co prawda dość dziwnie, zwłaszcza, że gry na Androida raczej nie kojarzą się dziś z symulacją 3D, ale to jeszcze nie znaczy, że w przyszłości będzie tak samo.

O samym zestawie VR Samsunga wiadomo na razie niewiele. Mniej więcej tyle, że gogle wyposażone w dwa małe ekrany OLED prawdopodobnie będą łączyły się z urządzeniem mobilnym za pomocą kabla, a Samsung chciałby, by ich cena była niższa niż cena finalnych produktów konkurencji. Ponieważ Samsung musi nadgonić konkurencję, można spodziewać się, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy Koreańczycy ujawnią więcej informacji na ten temat. Na razie oficjalnie „nie komentują plotek i spekulacji”.

Zdjęcie: Flickr/krrisd

podobne treści