wynalazki

Samsung chce opatentować holograficzne wyświetlacze

Samsungowi najwyraźniej nie wystarcza już pozycja lidera rynku wyświetlaczy, którą osiągnął dzięki swoim ekranom Super AMOLED. Koreańska firma chce pójść jeszcze dalej i zaoferować użytkownikom hologramy wyświetlane nad ekranami.

A przynajmniej taki wniosek patentowy został złożony przez Samsunga. Koreańska firma opisuje w nim ekran, nad którym mogłyby być wyświetlane dodatkowe, holograficzne elementy. Hologramy te byłyby wyświetlane dzięki umieszczonym tuż pod ekranem specjalnym źródłom światła. Niestety o wyświetlaniu hologramów rozmówców można na razie zapomnieć, Samsung zastrzega bowiem, że rozwiązanie, które stara się opatentować, pozwala na wyświetlanie jedynie niewielkich hologramów, którymi mogłyby być przykładowo ikony lub notyfikacje. Pomimo tego efekt byłby na pewno bardziej interesujący, niż samo zwiększenie rozdzielczość ekranu do Quad HD.

Jak w przypadku wszystkich tego typu doniesień, na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy takie holograficzne wyświetlacze trafią do smartphone’ów Samsunga. Ba, nie wiadomo nawet, czy przypadkiem nie skończy się jedynie na patencie, ponieważ koreańska firma nie zaprezentowała na razie żadnego prototypu działającego w podobny sposób. Ale biorąc pod uwagę fakt, że Samsung bardzo stara się być liderem innowacji w dziedzinie ekranów, nie jest wykluczone, że prace nad takim rozwiązaniem rzeczywiście trwają.

Zdjęcie: Patently Mobile

podobne treści