smartfony

Samsung: Bateria Galaxy Note 9 jest bezpieczna

Niedawno Samsung pochwalił się kolejną odsłoną swojego flagowca z piórkiem S Pen. Przy tej okazji Koreańczykom przypomniane zostały problemy, jakich przysporzył właścicielom model Galaxy Note 7. Tym razem Samsung zapewnia, że właściciele Galaxy Note 9 nie muszą obawiać się wybuchającego akumulatora.

Jak zapewnia DJ Koh, CEO Samsung Mobile, podczas projektowania Galaxy Note 9 inżynierowie firmy zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo baterii. Miało to oczywiście zapewnić, że problemy z zapalającymi się akumulatorami, jakich doświadczał model z roku 2016 się więcej nie powtórzą. Według szefa Samsung Mobile, urządzenie zostało poddane wyjątkowo rygorystycznym testom, a akumulator 4000 mAh Galaxy Note 9 nie będzie doświadczał takich problemów, jak akumulatory w Galaxy Note 7.

„Akumulator Galaxy Note 9 jest bezpieczniejszy niż kiedykolwiek. Użytkownicy nie muszą się już martwić o baterie,” stwierdził Koh.

Jego słowa to nie jedynie typowa korpo-mowa. Po skandalu związanym ze stającymi w płomieniach bateriami Galaxy Note 7, Samsung zbudował od nowa dział kontroli jakości oraz wprowadził zmiany do swojego cyklu produkcyjnego, co ma sprawić, że w przyszłości podobne problemy już więcej się nie powtórzą.

Zdjęcie: Flickr/krrisd

podobne treści