designnews

Samochód jak człowiek: jego wygląd zależy od kodu DNA

Los Angeles Design Challenge to co roku wiele szalonych projektów samochodów przyszłości. Tym razem jednak, pewna grupa projektantów przeszła samą siebie: oto Mercedes-Benz BIOME – superlekki samochód hybrydowy przyjazny środowisku, który rośnie w laboratorium.

Oto, w jaki sposób przebiega „hodowla” futurystycznego Merca:

Wnętrze BIOME rośnie dzięki DNA zawartemu w gwieździe Mercedesa umieszczonej na masce samochodu, podczas gdy karoseria i pozostałe części widoczne z zewnątrz wyrastają z gwiazdy z tyłu samochodu. Kod DNA samochodu będzie mógł być zmieniany w laboratorium tak, aby wygląd Mercedesa spełniał wszystkie wymogi klienta. Koła będą rosnąć z osobnych „nasion”.

To nie koniec rewelacji – BIOME nie będzie napędzany zwykłym paliwem, a substancją o nazwie „BioNectar4534”, która w procesie spalania (oddychania?) wyprodukuje jedynie tlen.

Samochód, który rośnie i pije nektar? Nie wiem jak wy, ale ja do BIOME bym nie wsiadł.[Gizmag]

podobne treści

 • miko235

  Ja bym wsiadł, marzy mi się bio-robot, ale samochód też daje rade, w dodatku jest ekologiczny i może wyglądać tak jak mi się podoba :) 11/10 Super artykuł

 • x

  Ja wymyśliłem mieszkania które będą rosły z ziarenka. Sadzisz i jak dobrze podlewasz to masz chałupę! Dostanę za to nagrodę?

 • kindof

  takie coś już jest i nazywa się drewno, robi się je z drzew które losną w rasach

 • x

  kindof – ok. byłeś pierwszy :(
  tylko nie patentuj!

 • SevenArmed

  Uwaga , bo jeszcze cie zje :)