news

Sam oceń zanieczyszczenia wokół siebie

Czujniki, czujniki, wszędzie czujniki. Świat zwariował na punkcie mierzenia wszystkiego, co tylko da się zmierzyć – od rytmu serca do zanieczyszczenia hałasem. Joe Saavedra poszedł za ciosem, tworząc czujniki mierzące zatrucie środowiska, które można nosić zawsze ze sobą. Tylko czy naprawdę chcecie wiedzieć, co lata w powietrzu wokół was?

Modular Neuroid to system modułowy. Oznacza to, że współpracuje z różnymi czujnikami. Obecnie można do niego podłączyć sensory wykrywające metan, ciekłą naftę, tlenek węgla oraz zanieczyszczenia światłem i dźwiękiem. Urządzenie powstało na bazie Arduino i modułu GPS od Adafruit. Pozwala na podłączenie trzech czujników równocześnie. Całość na razie jest dosyć duża, ale można się spodziewać, że twórca wkrótce uczyni ją wygodniejszą do noszenia przy sobie. A do tego całkiem nieźle łączy się z Nokią N900.

Saavedra, wraz z New York Hall of Science, ma zamiar wręczyć swoje dzieło gimnazjalistom i uczniom liceów. Zgodnie z jego wizją, wkrótce każdy będzie mógł zbierać, oglądać i opracowywać dane na temat otaczającego nas środowiska. Nie wiem jak wy, ale ja nie mam ochoty wiedzieć ile metanu unosi się w naszych miastach. Chyba wolę błogą nieświadomość. [matt buchanan/giz, Modular Neuroid, Parsons]

podobne treści