naukanews

Rząd USA oficjalnie zaprzecza, aby kontaktował się z Obcymi

Biały Dom zaprzecza, jakoby posiadał jakąkolwiek wiedzę na temat
pozaziemskich cywilizacji kontaktujących się z Ziemią. Co skłoniło
przedstawicieli amerykańskiego rządu do wydania oficjalnego oświadczenia
w tej sprawie?

Szef Biura Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu Phil Larson ustosunkował się do zgłoszeń nadchodzących do „We the People”, czyli internetowej platformy służącej Amerykanom do kierowania do przedstawicieli administracji ważnych pytań.

Wiele osób interesowało czy – jeśli wierzyć co drugiemu filmowi science fiction – rząd USA posiada wiedzę o istnieniu cywilizacji na innych planetach. Podobno nie posiada! W oświadczeniu czytamy:

Amerykański rząd nie dysponuje żadnymi dowodami na istnienie życia pozaziemskiego ani na próby nawiązania kontaktu z rasą ludzką przez pozaziemskie inteligentne formy życia. Nie ma też żadnych wiarygodnych informacji wskazujących na to, że takie fakty są ukrywane przed społeczeństwem.

Dalej w oświadczeniu napiasno, że ani rząd, ani naukowcy nie wykluczają jednakże możliwości istnienia Obcych. Czytamy o kilku przykładach projektów związanych z tą kwestią: dogorywającym SETI (kiedyś system był finansowany z budżetu NASA), o przygotowaniu wyprawy na Marsa z łazikiem Curiosity czy o misji Kepler.

Nie ulega wątpliwości, że zwolenników teorii spiskowych takie dementi nie przekona. Skoro Biały Dom w ogóle ustosunkował się do kwestii, wiedzcie, że coś się dzieje!

podobne treści

 • ktoosiu

  hahaha kolejna bzdura

 • a

  moze byc jakas organizacja odlamu rzadowego – i………. rzad w tym nie maczal palcow – i……… gostek mowi prawde

  zle sformulowane pytanie!

  powinni mu zadac pytanie – za ma wyjawic wszystkie info o zyciu pozaziemskim

 • sdafa

  Mama zawsze mi powtarzała, żebym nie rozmawiał z obcymi.

 • woolo

  a moja mama gawarila kałbasjora eta sila