film

Ryan Gosling ma wystąpić w sequelu Łowcy androidów

Jak informuje VarietyRyan Gosling prowadzi negocjacje z twórcami kontynuacji kultowego Łowcy androidów, gdzie ma zagrać obok Harrisona Forda, gwiazdy oryginału z 1982 roku. Aktor w ostatnich latach pracował z wieloma uznanymi filmowcami, w tym z Nicolasem Windingiem RefnemGeorge’m Clooney’emDerekiem Cianfrance, a ostatnio z Shanem Blackiem, u którego zagra w detektywistycznym filmie The Nice Guys. Współpraca z wielkimi będzie kontynuowana przez aktora, między innymi współpracą z Guillermo del Toro i jego Haunted Mansion, a także – jeśli negocjacje przebiegną pomyślnie – pracą u boku Denisa Villeneuve przy okazji niezatytułowanego sequela Łowcy androidów.

Reżyser kontynuacji klasyku sprzed ponad trzydziestu lat na arenie międzynarodowej zaistniał filmem Maelström, jednak większej rozpoznawalności przysporzył Kanadyjczykowi dramat Pogorzelisko, okraszony nominacją do Oscara. Nominowany do jednej statuetki był także thriller Labirynt z udziałem Jake’a Gyllenhaala Hugh Jackmana sprzed dwóch lat. Z tym pierwszym Villeneuve współpracował w tym samym roku nad zagadkowym Wrogiem. Zanim jednak reżyser zasiądzie za kamerą Łowcy androidów 2, do kin w sierpniu tego roku trafi Sicario, dramat kryminalny z udziałem Emily BluntBenicio Del Toro i Jona Bernthala.

Oficjalnie, zdjęcia do sequela mają się rozpocząć latem przyszłego roku, a twórcami scenariusza są Hampton Fancher, autor skryptu do oryginału, oraz Michael Green, którzy opracowali go, bazując na pomyśle Scotta i Fanchera. Na temat scenariusza nie wiadomo nic, poza tym, że dziać się będzie kilka dekad po wydarzeniach z oryginału, który opowiadał o Ricku Deckardzie, zabójcy androidów, zajmującym się tropieniem i eliminacją zbiegłych cyborgów, zwanych replikantami. Z pewnością mają na to wpływ upływające lata głównego bohatera. Harrison Ford jeszcze w tym roku powróci w kolejnej kultowej roli, Gwiezdnych Wojnach: Przebudzeniu mocy, których nowy zwiastun zadebiutował podczas wczorajszego otwarcia Star Wars Celebration. Zanim to jednak nastąpi, popularny Han Solo pojawi się w kinach w romansie The Age of Adaline u boku Blake Lively i Michiela Huismana.

Alcon Entertainment, studio znane z takich produkcji jak Transcendencja czy Księga ocalenia, nabyło prawa do Łowcy androidów w 2011 roku z nadzieją na stworzenie zarówno sequeli, jak i prequeli ikony kina science fiction. Producentami Blade runner 2 będą Bud YorkinAndrew A. Kosove oraz Broderick Johnson,  a producentami wykonawczymi Frank Giustra oraz Tim Gamble, prezesi Thunderbird Films.

 

Zdjęcie: Raffi Asdourian/Flickr

podobne treści