krótka piłka

Ruszyły zapisy na deweloperskie edycje gogli HTC Vive

HTC i Valve wjeżdżają na ostatnią prostą przed nadchodzącą premierą ich debiutanckich gogli VR Vive. Obydwie firmy poinformowały o rozpoczęciu kolejnej fazy testów gadżetu, który wkrótce trafi do rąk pierwszych deweloperów oprogramowania virtual reality.

Jak sugeruje sam charakter programu, paczki goglami trafią tylko do rąk osób zainteresowanych tworzeniem aplikacji, które mogą być wystawiane w sklepie dedykowanych teraźniejszym i przyszłym urządzeniom VR. Z oświadczenia firm wynika, że z uwagi na ograniczoną ilość egzemplarzy sprzętu, przeprowadzana selekcja będzie niezwykle ostra i skupi się na wyłonieniu osób o najlepszych kwalifikacjach oraz doświadczeniu. Oznacza to, że testowy wariant gogli trafi do rąk absolutnie najlepszych lub najbardziej przekonujących deweloperów. Chętni do zgłoszenia zapisu na testowy wariant HTC Vive, muszą udać się na stronę Steam Community i wypełnić stosowny formularz w zakładce steamvr.

Chcemy wspierać tak wielu deweloperów treści dla urządzeń VR jak to tylko możliwe i by to osiągnąć, będziemy dystrybuować dev kity na bieżąco, wydając ich nowe egzemplarze co kilka tygodni. Niestety, nasze zasoby mogą być ograniczone.

Przy okazji uruchomienia zapisów na udział w programie testowym Vive, obydwie firmy dokonały cichego otwarcia forum dyskusyjnego dla posiadaczy gogli. Udzielam się w nim będą mogli tylko deweloperzy oprogramowania VR, którzy otrzymają własny egzemplarz gadżetu. Cała reszta musi zadowolić się jedynie bierną obserwacją rozmów.

Jeżeli wszystkie prace i testy potoczą się zgodnie z planem, komercyjna wersja gogli powinna trafić do sprzedaży na rynku jeszcze w 2015 roku. Ufając pierwszym recenzjom gadżetu – jest na co czekać.

Źródło: Engadget.com & Android Central

podobne treści