internetnewswtf

Rusza Planet of the Apps, czyli pierwsze telewizyjne show Apple

Choć właściwie bardziej przystającym do rzeczywistości określeniem byłoby pierwsze sieciowe show Apple, ponieważ Planet of the Apps będą mogli oglądać abonenci usługi Apple Music.

Apple postanowiło zająć się produkcją programów telewizyjnych. A czy dla Apple może być bardziej wdzięczny temat na program niż Apple? Raczej nie. Dlatego Apple postanowiło wynająć weteranów telewizji, Bena Silvermana i Howarda Owensa, do tego, by stworzyli program o aplikacjach na urządzenia Apple, umieszczanych w należącym do Apple App Store. Za mało Apple, Apple? To dopiero początek.

W trakcie programu widzowie będą mogli śledzić zmagania deweloperów aplikacji na iOS i Apple Watcha, którzy walczyć będą ze sobą o możliwość podpisania umowy inwestycyjnej z Apple Lightspeed Venture Partners. Zmagania uczestników będą oczywiście oceniane przez jurorów, którymi zostali Jessica Alba, Gwyneth Paltrow, Will.i.am, Gary Vaynerchuk oraz Zane Lowe.

Żeby całość zarobiła jeszcze więcej pieniędzy dla Apple, Apple zamierza mocno promować własne show. Apple będzie robiło to nie tylko na własnych stronach, ale też w mediach społecznościowych czy za pośrednictwem innych kanałów. Na przykład w App Store Apple stworzyło specjalny dział, w którym umieszczono aplikacje przygotowane przez uczestników programu.

Planet of the Apps jest pierwszym z serii własnych programów telewizyjnych, które Apple chce udostępnić abonentom Apple Music – w sierpniu ma ruszyć kolejne show, tym razem o nazwie “Carpool Karaoke: The Series”. Na razie nie wiadomo, czy Apple zamierza przekształcić Apple Music w bezpośredniego konkurenta Netfixa czy Hulu.

Pierwszy odcinek show Apple o Apple dla użytkowników Apple będzie można obejrzeć za darmo, pozostałe będą dostępne dla abonentów Apple Music (już od 10 dolarów miesięcznie).

Pear.

podobne treści