gadżetywynalazki

Run-n-Read czyli gadżet, który pozwoli jednocześnie czytać i biegać

Lubicie czytać? A biegać? Jeśli na oba pytania odpowiedzieliście twierdząco, Run-n-Read będzie właśnie dla was.

Czytanie podczas ruchu nie jest najwygodniejszą czynnością. Sprawa wygląd jeszcze gorzej jeśli ktoś próbuje jednocześnie czytać i biegać. A, wbrew pozorom, jest całkiem sporo osób, które lubią czytać ćwicząc na bieżni. Przynajmniej z takiego założenia wychodzi zespół nowojorska Weartrons Labs, czyli pomysłodawcy gadżetu o nazwie Run-n-Read.

Zasada działania Run-n-Read jest dość prosta – użytkownik musi przypiąć urządzenie do elementu swojej garderoby następnie gadżet wykrywa jego ruchy głowy i przesyła te dane do urządzenia mobilnego (Android lub iOS), na którym działa specjalna aplikacja manipulująca obrazem. Dzięki temu że oprogramowanie Run-n-Read dopasowuje obraz do ruchów głowy użytkownika, wyświetlany na urządzeniu obraz widziany jest przez niego wyraźnie. Dodatkowo Run-n-Read pozwala na przewracanie kartek czytanego tekstu.

Urządzenie nie jest jeszcze dostępne, ale już teraz można przyczynić się do jego powstania za pomocą platformy crowdsourcingowej Dragon. Prototyp urządzenia już istnieje a pomysłodawcy zbierają 30 tysięcy dolarów na rozpoczęcie produkcji.

rnr from Weartrons on Vimeo.

podobne treści