news

Rozwścieczony steward opuścił samolot przez wyjście ewakuacyjne

Kiedy macie dość pracy, zawsze można wyjść i trzasnąć drzwiami. Chyba,
że pracujecie dla linii lotniczych, jak steward Steven Slater, który mimo wszystko znalazł sposób, by rzucić pracę tu
i teraz. Mężczyzna
pokłócił się wczoraj z pasażerem, kiedy samolot po wylądowaniu na
nowojorskim JFK zmierzał do swojego rękawa.

Pracownik linii JetBlue przebywał na pokładzie samolotu z Pittsburgha, który poruszał się po płycie lotniska nieopodal piątego terminalu JFK w Nowym Jorku. Właśnie w tym miejscu i tego dnia, zapas cierpliwości i życzliwości Stevena się wyczerpał. Jak pisze Consumerist, został zwymyślany i uderzony przez pasażera, któremu zwrócił uwagę, że jeszcze nie można wstawać z miejsca.

Steven Slater podbiegł do samolotowego interkomu i krzyknął: „Do pasażera, który nazwał mnie s*****synem – wal się! Pracuję w tym biznesie 28 lat i mam serdecznie dość!”

Steward uruchomił wyjście bezpieczeństwa, z którego powinno się korzystać tylko w przypadku lądowania awaryjnego, wodowania, itp. Wyskoczył z samolotu na nadmuchaną zjeżdżalnię i skorzystał z lotniskowego pojazdu, by dojechać do swojego samochodu, zaparkowanego na miejscach należących do JetBlue.

Flight Attendant Uses Inflatable Slide for Dramatic Job Walk-Out (Updated)O śmiałku możemy dowiedzieć się więcej z jego profilu na MySpace. Steven Slater to 38-latek z Queens, który lubi dobre jedzenie, podróże i „prawie luksusowe miasta, do których lata JetBlue Airways”. Dużo je i dużo ćwiczy na siłowni, lub przechadzać się po parkach i przebywać na plaży. Nieraz korzystał z darmowych biletów z pracy, by podróżować do pięknych miejsc.

Steven podziwia stewardessę Uli Derickson, który bardzo pomogła pasażerom podczas porwania samolotu TWA #847.

Steven Slater nikogo nie uratował, ale być może uratował się przed zwariowaniem. Został już jednak aresztowany. Teraz zostaną mu postawione zarzuty popełnienia wykroczenia oraz przebywania w miejscu niedozwolonym. Grozi mu 7 lat więzienia.

Flight Attendant Uses Inflatable Slide for Dramatic Job Walk-Out (Updated)

Flight Attendant Uses Inflatable Slide for Dramatic Job Walk-Out (Updated)

[Maureen O’Connor/giz, City Room, NYDN, NBCNewYork]

podobne treści

  • igi.pro

    28 lat w biznesie i ma 38 lat? to co on od 10 roku zycia pracuje?;]

  • kierowca.bcde

    No cóż (relacja wieku do długości pracy), jakoś umknęła dziennikarskiej rzetelności autorki. :)