film

Rozpoczynają się zdjęcia do Inferno, kolejnej adaptacji powieści Dana Browna

Kilka tygodni temu świat obiegła wiadomość, że jeszcze w kwietniu rozpocznie się produkcja Inferno, trzeciego filmu opartego na przygodach Roberta Langdona, stworzonych przez Dana Browna. Faktycznie, zdjęcia do kolejnej części opowieści o granej przez Toma Hanksa (po Kodzie Da Vinci z 2006 roku i Aniołach i Demonach z 2009) właśnie rozpoczęły się w Wenecji, a sam reżyser, którym ponownie jest Ron Howard, nie potrafił ukryć zadowolenia i podzielił się kilkoma obrazkami na swoim Twitterze:

 

 

 

 

 

W sercu słonecznej Italii, profesor z Harvardu, Robert Langdon trafia na zagadkę związaną z jednym z najbardziej tajemniczych, straszliwych i znanych dzieł w historii piśmiennictwa… Inferno Dantego. Oprócz tego, Langdon stanie twarzą w twarz ze straszliwym przeciwnikiem, a także zagadkami, które zmuszą go do ponownego spojrzenia na dzieła sztuki, sekretne przejścia i futurystyczną naukę. Langdon musi – w oparciu o mroczną twórczość Dantego – znaleźć odpowiedzi na pytania, które, jeśli pozostaną bez odpowiedzi, zmienią świat na zawsze.

Poza Tomem Hanksem (Szeregowiec RyanAtlas chmur), który ponownie zagra głównego bohatera, w produkcji wystąpią Felicity Jones (Teoria wszystkiego, zagra także w Star Wars: Rogue One), Omar Sy (Nietykalni, Nieobliczalni) oraz Irrfan Khan (Niesamowity Spider-Man, Życie Pi). Scenariusz na podstawie twórczości Dana Browna przygotuje David Koepp (Jurassic ParkJack Ryan: Teoria chaosu). Wstępną datę premiery adaptacji bestselleru z 2013 roku ustalono na 14 października przyszłego roku.

podobne treści