ciekawostkinaukapsychologia

Różowe lampy odstraszą pryszczatych nastolatków

Władze walijskiego Cardiff instalują różowe oświetlenie w miejscach, gdzie kipiąca hormonami młodzież może powodować kłopoty, np. na ulicach, na których jest wiele sklepów i pubów. Odstraszanie chuliganów w ten sposób brzmi dziwacznie, ale ten pomysł, wprowadzony wcześniej w życie w dwóch hrabstwach, okazał się już całkiem skuteczny.

Chodzi o to, że w takim świetle niedoskonałości na cerze stają się bardzo widoczne. Wiadomo tymczasem, że nastolatki są przewrażliwione na punkcie swojego wyglądu. Będą więc unikać miejsc, gdzie wypadną gorzej.

Jak podaje BBC, władze kolejnych brytyjskich miejscowości decydują się na zamieszczenie różowego oświetlenia w miejscach, gdzie młodzież powoduje kłopoty. W Cardiff policja i przedstawiciele miejscowej społeczności zdecydowali, że nastrojowe lampy pojawią się w Fairwater, dzielnicy małych sklepów i – niestety – nocnych rozrób.

Brzmi to raczej jak uprzykrzanie życia tym dorastającym obywatelom Wielkiej Brytanii, którzy i tak mają trudniej. Przecież młodocianych jednostek o gładkiej cerze żadne lampy nie odstraszą! Pryszczaci zostaną więc zmuszeni do spotkań w bardziej zaciemnionych miejscach, co może tylko skończyć się źle. [BBC, Neatorama]

podobne treści