news

Rozłam w grupie hakerów posądzanej o cyberatak na PlayStation Network

Podejrzewa się, że grupa „hakerów” nazywających siebie Anonimowymi stoi za mającym miejsce 20 kwietnia cyberatakiem na sieć PlayStation Network. Okazuje się teraz, że niektórym członkom grupy nie spodobało się ogłoszenie się przywódcami części hakerów i odcięcie się ich od działania na szkodę firmy Sony.

Według pierwszych informacji opublikowanych na stronie internetowej thing_, część członków grupy skupionej w okół 4Chan położyła dwie strony hakerów żeby zaprotestować przeciwko działaniu domniemanych „przywódców”.

Z najnowszych informacji, do których dotarł serwis thing_ wynika, że to haker o imieniu „Ryan” podburzał innych członków grupy do wszczęcia buntu. To właśnie na niego wskazał obecny skład Anonimowych. Wcześniej twierdzono, że pomagał mu „Garrett”, który sam sceptycznie podchodził do idei działania grupy.

Zdawał sobie również sprawę z tego, że przyznanie się do ataku na sieć, do której są podpięte miliony konsol firmy Sony spowoduje wejście do akcji FBI – jednym słowem żarty się skończą. [thinq_]

podobne treści

  • Piotr Kozerski

    Michał, proszę Cię. „Anonimowi”?

    >wierzenie w cokolwiek pochodzące od kogoś kto używa nicka a nazywa się anonem.

  • anonem

    Anon barbarzyńca!