aplikacjeportale społecznościowe

Rozdział chatu od mobilnej aplikacji Facebooka zbliża się wielkimi krokami

W kwietniu tego roku Facebook zapowiedział, że zamierza usunąć chat ze swojej mobilnej aplikacji i przenieść tę funkcjonalność w całości do Facebook Messengera. Jeżeli jeszcze nie jej nie zainstalowaliście, już wkrótce będziecie do tego zmuszeni – zbliża się bowiem czas, w którym obie funkcjonalności zostaną ostatecznie rozdzielone.

Jak donosi Techcrunch, w ciągu najbliższych kilku dni Facebook planuje zachęcić wszystkich użytkowników do przesiadki na dodatkowy komunikator. Akcja, która w ograniczonym zakresie prowadzona jest już od kwietnia w wielu europejskich krajach, ma zostać rozszerzona na cały świat i zakończyć się całkowitym oddzieleniem chatu od mobilnej aplikacji Facebooka.

Sama ikona wiadomości nie zniknie z aplikacji mobilnej, jej przyciśnięcie uruchamiać będzie Facebook Messengera. Powiadomienia o otrzymanych wiadomościach również będą wyświetlane w standardowej aplikacji mobilnej.

Facebook argumentuje, że oddzielenie chatu od mobilnej aplikacji Facebooka znacząco przyczyni się do ułatwienia pracy nad obiema aplikacjami. Ponadto wiadomości wysyłane za pośrednictwem Messengera mają docierać do odbiorców o 20% szybciej. Nie zmienia to jednak faktu, że nagle zamiast jednej aplikacji, użytkownicy będą musieli korzystać z dwóch.

podobne treści