mobileWiadomości promowane

Rozczarowująca aktualizacja do Windowsa Phone 7.8 już dostępna

Starsza generacja smartfonów z Windowsem Phone 7.5 nareszcie otrzymała aktualizację do nowszego Windowsa Phone 7.8. Niestety, delikatnie mówiąc, nie ma się czym podniecać.

Dokładnie tak jak się spodziewaliśmy – lista nowości w nieco rozczarowującym updacie mobilnego OS-u giganta z Redmond nie jest szczególnie imponująca. Modyfikacjom uległ przede wszystkim ekran startowy, zawierający teraz trzy rodzaje tzw. „aktywnych kafelków” oraz cała masa innych, niestety głównie wizualnych bzdetów, jak np. nowe tapety Bing bądź zwiększona liczba wariantów kolorystycznych menu smartfona. Jedynymi nieco bardziej godnymi uwagami nowościami są: dodanie możliwości zmiany domyślnej wyszukiwarki internetowej, obsługa radia Bluetooth oraz… umożliwienie ustawienia pliku mp3 jako dzwonka. Witamy w 2008 roku.

Choć osobiście do końca łudziłem się, że będzie inaczej – Windows Phone 7.8 bardzo mocno i pewnym krokiem zbliża się do granicy słowa „żart”. Pomimo tego, że aktualizacja z musu zawiera garść mniej lub bardziej istotnych usprawnień ogólnego funkcjonowania smartfonów  – przypuszczam, że gdybym sam zaliczał się do dumnego grona posiadaczy którejś z nowszych słuchawek z Windowsem Phone 7.5 na pokładzie (ot, np. Lumii 900) czułbym się po prostu oszukany.

 

Tak czy inaczej – jeśli ktoś z was zamierza zaktualizować swoje urządzenie do nowszej wersji WP, powinien ściągnąć i uruchomić na swoim komputerze program Zune, gdzie po wejściu w zakładkę „ustawienia telefonu” bez problemu znajdzie przycisk „Aktualizuj” (o podłączaniu smartfona do komputera chyba nie muszę wspominać, prawda?)

Zgodnie z najnowszymi informacji – aktualizację mogą pobierać już użytkownicy słuchawek: HTC Titan, HTC Radar, HTC Mozart, HTC Trophy, Nokia Lumia 610, 610 NFC, 710, 800 i 900, Samsung Omnia W, Samsung Omnia 7 oraz LG E900.

podobne treści