designnews

Rower do triatlonu, który waży tyle, co nic

No dobrze, może nie jest to najlżejszy rower na świecie, ale widoczny na zdjęciu dwukołowiec firmy TriRig waży niewiele ponad pięć kilogramów i jest w całości wykonany z włókna węglowego.

Aerodynamiczny model Ultra Light Tri Bike został stworzony z myślą o braniu udziałów w triatlonach. Cały rower wydaje się unosić w powietrzu. Dla przykładu: producent roweru szczyci się tym, że kierownica, łącznie z manetkami i hamulcami waży tylko 505 gram, a dzięki niepomalowaniu ramy farbą rower jest lżejszy o 100-200 gram.

Całą galerię ze zdjęciami tego marzenia każdego rowerzysty znajdziecie na stronie internetowej producenta. Na próżno jednak możecie szukać ceny Ultra Light Tri Bik – wystarczy przypomnieć sobie, ile kosztował poprzedni rower firmy TriRig: 45 tysięcy dolarów. [TriRig]

podobne treści

  • zuosliwy

    CAŁY wykonany z włókna? Panie Michale, to zagrzmiało niemal MAGICZNIE (nie jest to Pana ulubione słowo?) no bo jak tu hamować takim „włóknianym” hamulcem o „włóknianą” tarczę, żeby „włókniane” opony nie wpadły w poślizg?

  • albinos76

    zuosliwy > hamować ostrożnie.

  • abcd

    porostu rower na helu ;-)