portale społecznościowe

Rosyjska odpowiedź na The Social Network

Na początku 2014 roku do rosyjskich kin trafić ma film fabularny traktujący o początkach rosyjskiej sieci społecznościowej VKontakte oraz o jej założycielu Pavle Durovie.

Pavel Durov będzie bardzo wdzięcznym tematem dla filmowców. W maju tego roku Durov zasłynął tym, że z okien petersburskiego biura firmy wypuszczał samolociki zrobione z banknotów o nominale 5 tysięcy rubli. Rok wcześniej opublikował zdjęcie, na którym pokazywał „międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni” podpisane jako „oficjalna odpowiedź dla śmieciowego Mail.Ru na ich kolejną próbę zakupu VKontakte.” Generalnie chłopak jest dość ekscentryczny a Nikolay Kononov, który napisał na jego temat książkę „Kod Durova” nie mógł narzekać na brak materiału.

To właśnie ta książka posłuży jako podstawa do napisania scenariusza przyszłego filmu, który wyprodukowany zostanie przez AR Films. Założyciel tej firmy, Alexander Rodnyanskiy, stwierdził w rozmowie z dziennikiem Wiedomosti, że budżet filmu wyniesie około 3,5 miliona dolarów a prace nad nim już się rozpoczęły. Autor książki „Kod Durova” w ramach wynagrodzenia otrzyma kilka milionów rubli. Kononov twierdzi, że historia związana z powstaniem VKontakte jest bardzo filmowa a sam Durov „nie jest tylko biznesmenem ale artystą Internetu, człowiekiem, który planuje i wprowadza plany w życie.”

Biorąc pod uwagę, że The Social Network Davida Finchera zarobił ponad 200 milionów dolarów, AR Films na pewno liczy na powtórzenie tego sukcesu.

podobne treści