news

Rosjanin w więzieniu za zniszczenie 50 tysięcy komórek

Prokurator Dmitrij Łatyszew nakazał zniszczenie telefonów komórkowych marki Motorola skonfiskowanych w 2006 roku. We wtorek został skazany na karę 15 lat pozbawienia wolności.

Owych 50 tysięcy komórek o wartości półtora miliona dolarów „przekraczało normy promieniowania”, więc prokurator wykonywał swoje obowiązki. Nagle jednak okazało się, że nie miał uprawnień, by zadecydować o zniszczeniu skonfiskowanych przedmiotów, więc znalazł się w więzieniu z wyjątkowo surowym wyrokiem.

Sprawa musi mieć drugie dno, powiecie? Słusznie. Telefony należały do właściciela kompanii Jewroset (Euroset)
Jewgienija Czyczwarkina. Rosjanin został we wrześniu zatrzymany w Wielkiej Brytanii na prośbę rosyjskiej Prokuratury Generalnej. W marcu odbędzie się rozprawa sądowa w sprawie jego ekstradycji. Przedsiębiorca jest oskarżany o współudział w porwaniu ekspedytora jego firmy, którego
służba bezpieczeństwa podejrzewała o kradzież komórek. Czyczwarkin kontratakuje – twierdzi, że „konfiskata telefonów przez celników miała skłonić jego firmę do płacenia łapówek”.

Uwięzienie Łatyszewa ma świadczyć o determinacji rosyjskiego prokuratury, także w sprawie Czyczwarkina. Cóż, kogoś za kratkami już mają na dobry początek. [Rosa Golijan/giz, Cellular News, Intomobile, zdjęcie: Peter Grosch/ShutterStock]

podobne treści

  • shofer

    Hmm, na tym zdjęciu to widzę większość Nokii i Siemensów :P