news

Rosjanie zapewniają, że w kosmosie nie dochodziło do stosunków seksualnych

Ludzie latają w kosmos od półwiecza, ale dotychczas na żadnym statku kosmicznym nie doszło do aktu prokreacji. Na razie! Zapewnili o tym Amerykanie, a teraz zapewniają Rosjanie. Tylko dlaczego tak bardzo starają się nas przekonać? Ponieważ krążą o tym plotki.

Walerij Bogomolow, wicedyrektor moskiewskiego Instytutu Zagadnień Biomedycznych powiedział agencji informacyjnej Interfax, że „nie ma ani oficjalnych, ani nieoficjalnych dowodów na to, że w przestrzeni kosmicznej dochodziło do aktów seksualnych tudzież seksualnych eksperymentów. A przynajmniej nigdy do tego nie doszło w historii sowieckiej i rosyjskiej bytności w kosmosie”. Już na wzmiankę o eksperymentach robi się ciekawie!

Bogomolow wypowiedział się także na temat plotek dotyczących amerykańskich wyczynów: „Jeśli chodzi o Amerykanów badających kosmos, nie mam dość informacji, by kategorycznie zaprzeczyć tym pogłoskom. Nie ma na ten temat żadnych oficjalnych danych, tylko prasowe insynuacje, które nie są godne zaufania.”

Zasady NASA nie zabraniają uprawiania seksu na orbicie, ale kodeks postępowania amerykańskiego astronauty nawołuje do zachowania „pełnych zaufania stosunków” między członkami załogi. Nakłania też, by astronauci zachowywali się „profesjonalnie” w każdej sytuacji. Wszyscy pamiętamy jednak sprawę skomplikowanego trójkąta miłosnego, gdy w 2007 roku Lisa Nowak zaatakowała inną kobietę z zazdrości o Williama
Oefeleina. Wszystkie trzy osoby w tym minidramacie były astronautami.

Przypuszczenia przypuszczeniami, tymczasem do seksu w przestrzeni kosmicznej musi dojść, jeśli do podboju kosmosu podchodzimy poważnie. Na przykład wyprawa na Marsa byłaby bardzo czasochłonna, więc trudno oczekiwać od załogi, by zachowała wstrzemięźliwość na przykład przez 6 lat. Ponadto, jeśli zamierzamy założyć w przestrzeni kosmicznej lub na innych planetach stałe bazy, prokreacja stanowiłaby warunek przetrwania gatunku. [MSNBC]

podobne treści

 • Anonim

  kochanie, może dzisiaj zrobilibyśmy to „bez grawitacyjnie” brzmi apetycznie, kurcze chyba mam zbyt wygórowane fantazje, ale kto wie może za kilka lat doczekają się realizacji ;)

 • a

  @slawkens

  TA! „posuniesz od tylu” – to laska wystrzeli przez szybe!

  jakiesz szelki bezpieczenstwa by byly potrzebne

 • Dawid Dubanosow

  nie mniej było by to ciekawe ;D