film

Ron Howard i Tom Hanks powrócą w adaptacji bestsellerów Dana Browna

W 2006 filmowemu światu został zaprezentowany Kod Da Vinci, lecz nie został ciepło przyjęty – przynajmniej przez krytyków. Podobną historię przeżyły Anioły i Demony. Sony Pictures wraz z Imagine Entertainment udało się jednak skusić Toma Hanksa, by powrócił w roli Roberta Langdona na kolejną, trzecią już adaptację książek Dana Browna – Inferno. Tym razem, główny bohater jednej z najlepiej sprzedających się serii książkowych (ponad 200 milionów sprzedanych egzemplarzy) trafi na ulice Włoch.

Na kolejną odsłonę przygód Roberta Langdona, specjalisty w dziedzinie ikonografii i znawcy niezliczonej ilości symboli powróci także reżyser dwóch poprzednich części, Ron Howard. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w kwietniu we Włoszech, czyli miejscu, w którym wydarzenia z Inferno mają miejsce:

W sercu słonecznej Italii, profesor z Harvardu, Robert Langdon trafia na zagadkę związaną z jednym z najbardziej tajemniczych, straszliwych i znanych dzieł w historii piśmiennictwa… Inferno Dantego.

Oprócz tego, Langdon stanie twarzą w twarz ze straszliwym przeciwnikiem, a także zagadkami, które zmuszą go do ponownego spojrzenia na dzieła sztuki, sekretne przejścia i futurystyczną naukę. Langdon musi – w oparciu o mroczną twórczość Dantego – znaleźć odpowiedzi na pytania, które, jeśli pozostaną bez odpowiedzi, zmienią świat na zawsze.

Poza informacjami, że Tom Hanks (Szeregowiec Ryan, Atlas chmur) ponownie zagra głównego bohatera i tego, że Ron Howard (Wyścig, Piękny umysł) po raz kolejny wyreżyseruje przygody Roberta Langdona wiadomo jeszcze, że scenariusz na podstawie twórczości Dana Browna przygotuje David Koepp (Jurassic Park, Jack Ryan: Teoria chaosu). Wstępną datę premiery adaptacji bestselleru z 2013 roku ustalono na 18 grudnia 2015 roku.

Dla przypomnienia, zwiastun pierwszego filmu, który powstał w oparciu o twórczość Browna – Kodu Da Vinci:

podobne treści